Historik för Andersson, Lars (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Karlstad Airport -
v ordf
2016-05-12 - 2019-03-26
Kommunstyrelsen -
ers
2016-12-08 - 2018-10-14
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
led
1995-01-01 - 1995-03-16
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
ers
1992-01-01 - 1994-12-31
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
supp
1989-01-01 - 1991-12-31
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
supp
1986-01-01 - 1988-12-31
Kulturnämnden -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Kulturnämnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Centrala byggnadskommittén -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kulturnämnden -
suppl
1979-04-20 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1979-02-16 - 1979-10-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1974-05-17 - 1976-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)