Historik för Persson, Berit (s)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Budgetberedningen -
ordf
1983-01-01 - 1985-09-19
Kommunalråd -
Kråd
1983-01-01 - 1985-09-19
Kommunstyrelsen -
ordf
1983-01-01 - 1985-09-19
Budgetberedningen -
v ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunalråd -
Kråd
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunstyrelsen -
v ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-10-31
Budgetberedningen -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunalråd -
Kråd
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
Kommunstyrelsen -
v ordf
1976-11-01 - 1979-10-31
Sociala Centralnämnden -
v ordf
1977-01-01 - 1978-10-19
Kommunfullmäktige -
led
1973-01-11 - 1976-10-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)