Historik för Nyström, Lars-Inge (fp)
Nämnd/styrelsePeriod
Fritidsnämnden -
led
1995-01-01 - 1998-12-31
Fritidsnämnden -
led
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1991-11-01 - 1994-10-31
Fritidsnämnden -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1988-11-01 - 1991-10-31
Kommunstyrelsen -
supp
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
2:e v ordf
1985-11-01 - 1988-10-31
Socialnämnden -
v ordf
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Budgetberedningen -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunalråd -
Kråd
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-10-31
Budgetberedningen -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunalråd -
Kråd
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Sociala Centralnämnden -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
Skolstyrelsen -
suppl
1977-01-01 - 1978-03-16
Budgetberedningen -
suppl
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1974-01-01 - 1976-10-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1971-01-01 - 1973-12-31
Kulturnämnden -
suppl
1971-11-19 - 1973-12-31
Turistnämnden -
suppl
1971-01-01 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)