Historik för Svensson, Torvald (c)
Nämnd/styrelsePeriod
Nämndemän för Karlstads Tingsrätt -
nm
1986-01-01 - 1991-12-31
Räddningsnämnden -
supp
1987-01-01 - 1988-12-31
Civilförsvarsnämnden -
led
1986-01-01 - 1986-12-31
Civilförsvarsnämnden -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Arbetsvårdsnämnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Arbetsvårdsnämnden -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
Arbetsvårdsnämnden -
led
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1975-11-21 - 1976-10-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1974-01-01 - 1975-11-20
Arbetsvårdsnämnden -
v ordf
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1971-01-01 - 1973-12-31
Kulturnämnden -
led
1972-03-18 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)