Historik för Edman, Pernilla (S)
NĂ€mnd/styrelsePeriod
Karlstads Stadshus AB -
supp
2015-04-21 - 2019-04-16
Karlstads-Hammarö gymnasienÀmnd -
1:e v ordf
2015-01-01 - 2018-12-31
Karlstads-Hammarö gymnasienÀmnds AU -
1:e v ordf
2015-01-01 - 2018-12-31
Region VÀrmland kommunalförbund -
led
2015-01-01 - 2018-12-31
Samverkan barn och ungdom -
led
2015-01-01 - 2018-12-31
Vice ordförandegrupp -
led
2011-01-01 - 2018-12-31
KommunfullmÀktige -
led
1998-11-01 - 2018-10-14
Kommunstyrelsen -
ers
2006-11-02 - 2018-10-14
TillvÀxtutskottet -
led
2014-11-05 - 2018-10-14
MĂ„ngfaldsforum -
led
2014-05-20 - 2014-12-31
PensionÀrsrÄdet -
ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Region VÀrmland kommunalförbund -
ers
2007-01-01 - 2014-12-31
RÄdet för funktionshindrade -
ers
2011-01-01 - 2014-12-31
Teknik- och fastighetsnÀmnden -
1:e v ordf
2011-01-01 - 2014-12-31
Teknik- och fastighetsnÀmndens au -
v ordf
2011-01-01 - 2014-12-31
TillvÀxtutskottet -
led
2014-04-01 - 2014-10-14
TillvÀxtutskottet -
ers
2010-11-01 - 2014-03-31
Karlstads Stadshus AB -
supp
2007-04-17 - 2011-04-15
Alfred Löfgrens stiftelse -
led
2007-01-01 - 2010-12-31
Kultur- och fritidsnÀmnden -
led
2007-01-01 - 2010-12-31
Kultur- och fritidsnÀmndens au -
led
2007-01-10 - 2010-12-31
Samverkan barn och ungdom -
ers
2007-01-01 - 2010-12-31
Stiftelsen Karlstads scoutkÄrs scouthem -
led
2007-01-01 - 2010-12-31
Stiftelsen VĂ€rmlands Museum -
led
2007-01-01 - 2010-12-31
Kommunledningsutskottet -
led
2006-11-07 - 2010-10-31
Mariebergsskogen AB -
supp
2003-03-25 - 2007-03-31
Barn- och UngdomsnÀmnden -
ers
2003-11-12 - 2006-12-31
Karlstadsregionens rÀddningstjÀnstförbund -
led
2003-01-01 - 2006-12-31
KommunfullmÀktige -
led
2002-11-01 - 2006-10-31
Mariebergsskogen AB -
suppl
2003-03-01 - 2003-06-18
FritidsnÀmnden -
led
2001-11-02 - 2002-12-31
Karlstadsregionens rÀddningstjÀnstförbund -
ers
2001-11-02 - 2002-12-31
Region VÀrmland kommunalförbund -
ers
2001-01-01 - 2002-12-31
FritidsnÀmnden -
led
1999-01-01 - 2001-11-01
Karlstadsregionens rÀddningstjÀnstförbund -
ers
2000-09-22 - 2001-11-01
FritidsnÀmnden -
led
1995-01-01 - 1998-12-31
KommunfullmÀktige -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
FritidsnÀmnden -
led
1992-01-01 - 1994-12-31
GymnasienÀmnden -
led
1994-01-01 - 1994-12-31
KommunfullmÀktige -
ers
1991-11-01 - 1994-10-31
Skolstyrelsen -
ers
1992-01-01 - 1993-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

UtskriftsvÀnligt format
(Pop-up-fönster)