Historik för Eskel, Magnus (s)
Nämnd/styrelsePeriod
AB Karlstads Sjöfartshus -
rsupp
1995-06-01 - 1996-11-12
Stiftelsen Bröderna Bergssons minne -
led
1996-01-01 - 1996-11-12
Kommunfullmäktige -
ers
1994-11-01 - 1996-10-17
Kommunfullmäktigegruppen (s) -
led
1994-11-01 - 1996-10-17
Valberedningen -
ordf
1994-11-01 - 1996-10-17
AB Verkstadshus -
ordf
1995-03-30 - 1996-09-19
Stiftelsen Bröderna Bergssons minne -
led
1991-01-01 - 1995-12-31
AB Karlstads Sjöfartshus -
rev
1992-06-01 - 1995-05-31
Karlstads Parkerings AB -
rev
1992-06-01 - 1995-05-31
Karlstads Turistservice AB -
rev
1992-06-01 - 1995-05-30
Tåsans Kraftaktiebolag -
rev
1992-06-01 - 1995-05-22
AB Karlstads kommuns Industrilokalisering -
rev
1992-06-15 - 1995-04-18
AB Etableringsregion Karlstad -
rev
1993-07-01 - 1995-03-22
Kommunfullmäktige -
led
1991-11-01 - 1994-10-31
Valberedningen -
v ordf
1991-11-01 - 1994-10-31
Karlstadsbuss AB -
rev
1992-01-01 - 1994-09-15
3:e revisorsgruppen -
v ordf
1989-01-01 - 1991-12-31
Revisorsnämnden -
v ordf
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1988-11-01 - 1991-10-31
4:e revisorsgruppen -
ordf
1986-01-01 - 1988-12-31
Revisorsnämnden -
v ordf
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1985-11-01 - 1988-10-31
4:e revisorsgruppen -
v ordf
1983-01-01 - 1985-12-31
Energiverkstyrelsen -
ordf
1983-01-01 - 1985-12-31
Revisorsnämnden -
suppl
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
4:e revisorsgruppen -
ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Energiverkstyrelsen -
v ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Revisorsnämnden -
v ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-10-31
Energiverkstyrelsen -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
4:e revisorsgruppen -
ordf
1974-01-01 - 1976-12-31
Energiverkstyrelsen -
ordf
1974-01-01 - 1976-12-31
Personalnämnden -
suppl
1974-01-01 - 1976-12-31
Revisorsnämnden -
led
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1974-01-01 - 1976-10-31
4:e revisorsgruppen -
led
1973-01-19 - 1973-12-31
Energiverkstyrelsen -
led
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1973-01-19 - 1973-12-31
Personalnämnden -
suppl
1971-11-19 - 1973-12-31
Revisorsnämnden -
led
1973-01-19 - 1973-12-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1971-01-01 - 1973-01-18

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)