Historik för Bjureld, Sven (c)
Nämnd/styrelsePeriod
AB Karlstads Studentbostäder -
supp
2001-11-02 - 2003-03-31
Karlstads Elnät AB -
ordf
1995-11-17 - 1999-04-07
Kommunförbundet Värmland -
eomb
1995-01-01 - 1998-12-31
Tekniska nämnden -
v ordf
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
Valberedningen -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
Kommunförbundet Värmland -
eomb
1992-01-01 - 1994-12-31
Räddningsnämnden -
led
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1991-11-01 - 1994-10-31
Tekniska nämnden -
v ordf
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1988-11-01 - 1991-10-31
Budgetberedningen -
supp
1989-01-01 - 1989-12-21
Kommunstyrelsen -
suppl
1989-01-01 - 1989-12-21
Tekniska nämnden -
ordf
1986-01-01 - 1988-12-31
Fritidsnämnden -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Fritidsnämnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-10-31
Fritidsnämnden -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
Idrotts- och Friluftsnämnden -
led
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1974-01-01 - 1976-10-31
Idrotts- och Friluftsnämnden -
led
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1971-01-01 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)