Historik för Belin, Lena (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Karlstads Elnät AB -
led
2003-03-31 - 2011-03-31
Ordförandegrupp -
led
2003-01-01 - 2006-12-31
Tekniska nämnden -
ers
2004-02-19 - 2006-12-31
Trafiksäkerhetsnämnden -
ordf
2003-01-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
led
2002-11-01 - 2006-10-31
Karlstads Elnät AB -
supp
2002-06-20 - 2003-03-31
Karlstadsregionens räddningstjänstförbund -
led
2001-11-02 - 2002-12-31
Kommunförbundet Värmland -
ers
1999-01-01 - 2002-12-31
Politiska samordnare -
samo
2001-11-02 - 2002-12-31
Trafiksäkerhetsnämnden -
v ordf
2002-10-18 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1998-11-01 - 2002-10-31
Karlstadsregionens räddningstjänstförbund -
ordf
2000-01-01 - 2001-11-01
Räddningsnämnden -
ordf
1999-01-01 - 1999-12-31
Kommunförbundet Värmland -
eomb
1995-01-01 - 1998-12-31
Samverkansgrupp för barn och ungdom -
led
1995-01-01 - 1998-12-31
Socialnämnden -
ordf
1995-03-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
Budgetberedningen -
ers
1996-07-01 - 1998-05-28
Solstahälsan AB -
supp
1992-06-01 - 1995-05-23
Socialnämnden -
led
1995-01-01 - 1995-02-28
Socialnämnden -
led
1994-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1991-11-01 - 1994-10-31
Valberedningen -
ers
1991-11-01 - 1994-10-31
Sociala distriktsnämnden 1 -
v ordf
1992-01-01 - 1993-12-31
Socialnämnden -
led
1992-01-01 - 1993-12-31
Nämndemän för Karlstads Tingsrätt -
nm
1989-01-01 - 1991-12-31
Sociala distriktsnämnden 1 -
ordf
1989-01-01 - 1991-12-31
Socialnämnden -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
Sociala distriktsnämnden 1 -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Sociala distriktsnämnden 1 -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Sociala distriktsnämnden 1 -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Sociala distriktsnämnden 1 -
suppl
1977-04-22 - 1979-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)