Historik för Planting-GyllenbÄga, Bengt (m)
NĂ€mnd/styrelsePeriod
KollektivtrafiknÀmnden -
ers
2001-11-02 - 2002-12-31
Central arbetsgrupp för integrationsfrÄgor -
led
1999-02-15 - 2001-11-05
KommunfullmÀktige -
led
1991-11-01 - 1993-12-31
Sociala distriktsnÀmnden 3 -
ordf
1992-01-01 - 1993-12-31
SocialnÀmnden -
led
1992-01-01 - 1993-12-31
Sociala distriktsnÀmnden 3 -
v ordf
1989-01-01 - 1991-12-31
SocialnÀmnden -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
KommunfullmÀktige -
led
1988-11-01 - 1991-10-31
Sociala distriktsnÀmnden 3 -
ordf
1986-01-01 - 1988-12-31
SocialnÀmnden -
ordf
1986-01-01 - 1988-12-31
KommunfullmÀktige -
led
1985-11-01 - 1988-10-31
Sociala distriktsnÀmnden 3 -
v ordf
1983-01-01 - 1985-12-31
SocialnÀmnden -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
KommunfullmÀktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Sociala CentralnÀmnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Sociala distriktsnÀmnden 3 -
ordf
1980-01-01 - 1982-12-31
Sociala CentralnÀmnden -
suppl
1978-01-20 - 1979-12-31
Sociala distriktsnÀmnden 3 -
suppl
1977-01-01 - 1979-12-31
TrafiksÀkerhetskommittén -
led
1974-01-01 - 1976-12-31
TrafiksÀkerhetskommittén -
led
1971-01-01 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

UtskriftsvÀnligt format
(Pop-up-fönster)