Historik för Carlsson, Anne (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Karlstadsregionens räddningstjänstförbund -
ordf
2003-01-01 - 2010-12-31
Ordförandegrupp -
led
2003-01-01 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
led
2002-11-01 - 2010-10-31
Kommunfullmäktige -
led
2002-11-01 - 2006-10-31
Karlstad-Grums vattenverksförbund -
led
1999-01-01 - 2002-12-31
Kommunförbundet Värmland -
led
1999-01-01 - 2002-12-31
Tekniska nämnden -
v ordf
2001-11-02 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1998-11-01 - 2002-10-31
Tekniska nämnden -
ordf
1999-01-01 - 2001-11-01
Karlstads Elnät AB -
ordf
1999-04-08 - 2000-02-17
Karlstads Elnät AB -
v ordf
1995-11-17 - 1999-04-07
Tekniska nämnden -
ordf
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
Kommunstyrelsen -
ers
1994-11-01 - 1998-10-31
Grensekomiteen Värmland-Östfold -
supp
1997-03-17 - 1998-06-30
Karlstad-Grums vattenverksförbund -
led
1995-01-01 - 1998-06-30
Karlstads Energi AB -
supp
1996-07-01 - 1998-06-30
Karlstads Parkerings AB -
supp
1995-06-02 - 1998-06-30
Karlstads Stadshus AB -
supp
1995-12-13 - 1998-06-30
Kommunförbundet Värmland -
omb
1995-01-01 - 1998-06-30
Kommunstyrelsens arbetsmarknadsutskott -
ers
1996-01-01 - 1998-06-30
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
ers
1994-11-01 - 1998-06-30
Kommunstyrelsens personalutskott -
led
1997-05-21 - 1998-06-30
TĂĄsans Kraftaktiebolag -
ordf
1995-05-23 - 1998-06-30
Kommunstyrelsens personalutskott -
ers
1994-11-01 - 1997-05-20
Karlstadsregionens planeringsnämnd -
led
1995-01-01 - 1995-10-01
Sociala distriktsnämnden 2 -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Socialnämnden -
suppl
1985-09-20 - 1985-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)