Historik för Linder, Ivar (s)
Nämnd/styrelsePeriod
AB Karlstads Studentbostäder -
supp
1998-03-20 - 1999-04-13
HSB Centrala Värmland -
led
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
Valberedningen -
ers
1996-12-13 - 1998-10-31
Färjestadshallarna AB -
ordf
1995-05-23 - 1996-05-23
Färjestadshallarna AB -
v ordf
1992-06-01 - 1995-05-22
AB Karlstads kommuns Industrilokalisering -
supp
1992-06-15 - 1995-04-18
Kollektivtrafiknämnden -
ers
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunförbundet Värmland -
omb
1992-01-01 - 1994-12-31
Valnämnden -
led
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
1:e v ordf
1991-11-01 - 1994-10-31
Valberedningen -
led
1991-11-01 - 1994-10-31
1:a särskilda fastighetstaxeringsnämnd -
led
1993-01-01 - 1993-12-31
Karlstads kommuns 1:A särskilda fastighetstaxeringsnämnd -
led
1992-01-01 - 1992-12-31
Valnämnden -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
2:e vice ordf.
1988-11-01 - 1991-10-31
Valnämnden -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1985-11-01 - 1988-10-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Hälsovårdsnämnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-10-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1976-11-01 - 1979-10-31
3:e revisorsgruppen -
led
1971-01-01 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)