Historik för Svensson, Leif (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Miljönämnden -
led
2007-01-01 - 2010-12-31
Miljönämndens AU -
led
2007-01-31 - 2010-12-31
Kommunfullmäktige -
led
2002-11-23 - 2010-10-31
Miljö- o hälsoskyddsnämndens arbetsutskott -
led
2003-01-01 - 2006-12-31
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
led
2003-01-01 - 2006-12-31
Kommunfullmäktige -
led
2002-11-23 - 2006-10-31
Karlstadsregionens räddningstjänstförbund -
led
2003-01-01 - 2005-01-20
Naturvårdsrådet -
ordf
2003-01-01 - 2005-01-20
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
v ordf
2001-11-02 - 2002-12-31
Naturvårdsrådet -
led
2002-02-22 - 2002-12-31
Naturvårdsrådet -
ordf
1999-01-01 - 2002-02-21
Centrala arbetsgruppen för miljöfrågor -
led
2000-11-21 - 2001-11-05
Politiska samordnare -
samo
1999-01-01 - 2001-11-01
Centrala arbetsgruppen för miljöfrågor -
ers
1999-02-15 - 2000-11-20
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
led
1998-03-20 - 1998-12-31
Naturvårdsrådet -
led
1995-01-01 - 1998-12-31
Miljö- och Hälsoskyddsnämnden -
ers
1995-01-01 - 1998-03-19
Stiftelsen Karlstadshus -
rsupp
1992-06-01 - 1995-03-30
Naturvårdsrådet -
led
1992-01-01 - 1994-12-31
2:a revisorsgruppen -
rsupp
1989-01-01 - 1991-12-31
Sociala distriktsnämnden 3 -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
2:a revisorsgruppen -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Sociala distriktsnämnden 3 -
supp
1986-01-01 - 1988-12-31
2:a revisorsgruppen -
suppl
1983-01-01 - 1985-12-31
Sociala distriktsnämnden 3 -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
2:a revisorsgruppen -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Sociala distriktsnämnden 3 -
suppl
1982-06-18 - 1982-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)