Historik för Samuelsson, Björn (S)
Nämnd/styrelsePeriod
Kultur- och fritidsnämnden -
ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Kultur- och fritidsnämndens au -
ers
2016-04-13 - 2018-12-31
Pensionärsrådet -
ers
2015-01-01 - 2018-12-31
Nämndemän för Värmlands Tingsrätt -
nm
2015-01-01 - 2015-12-31
Kultur- och fritidsnämnden -
1:e v ordf
2014-01-01 - 2014-12-31
Kultur- och fritidsnämndens au -
1:e v ordf
2014-02-01 - 2014-12-31
Samverkan barn och ungdom -
led
2013-02-01 - 2014-12-31
Sverige Amerika Centrets styrelse -
ers
2011-08-25 - 2014-12-31
Vice ordförandegrupp -
led
2013-03-01 - 2014-12-31
Kultur- och fritidsnämndens au -
led
2011-01-01 - 2014-01-31
Kultur- och fritidsnämnden -
1:e v ordf
2013-03-01 - 2013-12-30
Kultur- och fritidsnämnden -
led
2007-01-01 - 2013-02-28
Kultur- och fritidsnämndens au -
ers
2007-01-10 - 2010-12-31
Kulturnämnden -
led
2003-01-01 - 2006-12-31
Kulturnämndens arbetsutskott -
ers
2003-01-01 - 2006-12-31
Karlstads Teater AB -
led
2003-03-31 - 2006-06-01
Kulturnämnden -
ers
2001-11-02 - 2002-12-31
Kulturnämnden -
ers
2001-10-12 - 2001-11-01
Socialnämnden -
ers
1995-03-01 - 1996-09-19
Socialnämnden -
ers
1995-01-01 - 1995-02-28
Kommunrevisionen -
rev
1992-01-01 - 1994-12-31
Socialnämnden -
supp
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1988-11-01 - 1991-10-31
Personalnämnden -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1985-11-01 - 1988-10-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Försäkringsnämnden -
suppl
1980-01-01 - 1982-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)