Historik för Bergman, Åke (s)
Nämnd/styrelsePeriod
Carl- och Anna Lundins minne -
led
1995-01-01 - 1995-09-29
Radiofondsnämnden -
ordf
1995-01-01 - 1995-09-29
Carl- och Anna Lundins minne -
led
1992-01-01 - 1994-12-31
Radiofondsnämnden -
v ordf
1992-01-01 - 1994-12-31
Nämndemän för Karlstads Tingsrätt -
nm
1986-01-01 - 1991-12-31
Radiofondsnämnden -
led
1989-12-22 - 1991-12-31
2:a revisorsgruppen -
supp
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1985-11-01 - 1988-10-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Kommunfullmäktige -
led
1981-05-22 - 1982-10-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1979-11-01 - 1981-05-21
Kommunfullmäktige -
led
1977-11-18 - 1979-10-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1976-11-01 - 1977-11-17
Kommunfullmäktige -
suppl
1974-01-01 - 1976-10-31
Kommunfullmäktige -
led
1971-01-01 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)