Historik för Andersson, Birgit (s)
Nämnd/styrelsePeriod
Valnämnden -
ordf
1995-01-01 - 1998-12-31
Borgerliga vigselförrättare -
vf
1995-01-01 - 1996-12-31
Karlstads Bostads AB -
supp
1992-06-01 - 1995-05-29
Borgerliga vigselförrättare -
vf
1992-01-01 - 1994-12-31
Byggnadsnämnden -
ers
1992-01-01 - 1994-12-31
Stiftelsen Elevbostäder i Karlstad -
ers
1992-01-01 - 1994-12-31
Valnämnden -
v ordf
1992-01-01 - 1994-12-31
Stiftelsen Elevbostäder -
ers
1991-07-01 - 1993-06-30
Kommunstyrelsens arbetsutskott -
ers
1991-11-01 - 1992-12-31
Budgetberedningen -
supp
1991-06-17 - 1991-12-31
Byggnadsnämnden -
supp
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunstyrelsens personalutskott -
v ordf
1991-11-01 - 1991-12-31
Räddningsnämnden -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
Valnämnden -
ordf
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1991-11-01 - 1991-12-12
Kommunfullmäktige -
ordf
1988-11-01 - 1991-10-31
Kommunstyrelsen -
led
1989-01-01 - 1991-10-31
Byggnadsnämnden -
supp
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Räddningsnämnden -
supp
1987-01-01 - 1988-12-31
Valnämnden -
v ordf
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
1:e v ordf
1985-11-01 - 1988-10-31
Brandstyrelsen -
supp
1986-01-01 - 1986-12-31
Budgetberedningen -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Byggnadsnämnden -
suppl
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Valnämnden -
ordf
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
ordf
1982-11-01 - 1985-10-31
Budgetberedningen -
suppl
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Valnämnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-10-31
Budgetberedningen -
suppl
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunstyrelsen -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Valnämnden -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
Budgetberedningen -
suppl
1974-01-01 - 1976-12-31
Byggnadsnämnden -
suppl
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunstyrelsen -
suppl
1974-01-01 - 1976-12-31
Valnämnden -
led
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1974-01-01 - 1976-10-31
Budgetberedningen -
suppl
1971-01-01 - 1973-12-31
Byggnadsnämnden -
suppl
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1971-01-01 - 1973-12-31
Kommunstyrelsen -
suppl
1971-01-01 - 1973-12-31
Valnämnden -
led
1972-12-21 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)