Historik för Forselind, Sture (s)
Nämnd/styrelsePeriod
Kommunförbundet Värmland -
led
1999-01-01 - 2002-12-31
Valnämnden -
ers
2001-11-02 - 2002-12-31
Kommunfullmäktige -
led
2001-11-02 - 2002-10-31
Representationsnämnden -
led
1998-11-01 - 2002-10-31
Valberedningen -
ers
2001-11-02 - 2002-10-31
Kommunfullmäktige -
2:e v ordf
1998-11-01 - 2001-11-01
Kommunförbundet Värmland -
eomb
1995-01-01 - 1998-12-31
Kommunfullmäktige -
2:e v ordf
1994-11-01 - 1998-10-31
Representationsnämnden -
led
1994-11-01 - 1998-10-31
1:a allmänna fastighetstaxeringsnämnd -
led
1993-01-01 - 1994-12-31
Kommunförbundet Värmland -
eomb
1992-01-01 - 1994-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1991-11-01 - 1994-10-31
Karlstadsbuss AB -
v ordf
1992-01-01 - 1994-09-15
Byggnadsnämnden -
led
1989-01-01 - 1991-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1988-11-01 - 1991-10-31
Byggnadsnämnden -
led
1986-01-01 - 1988-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1985-11-01 - 1988-10-31
Byggnadsnämnden -
led
1983-01-01 - 1985-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1982-11-01 - 1985-10-31
Byggnadsnämnden -
led
1980-01-01 - 1982-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1979-11-01 - 1982-01-31
Byggnadsnämnden -
led
1977-01-01 - 1979-12-31
Kommunfullmäktige -
led
1976-11-01 - 1979-10-31
Byggnadsnämnden -
suppl
1974-01-01 - 1976-12-31
Kommunfullmäktige -
suppl
1973-11-01 - 1976-10-31
Bostadsförmedlingsnämnden -
led
1971-01-01 - 1973-12-31
Byggnadsnämnden -
suppl
1973-01-19 - 1973-12-31

     Samtliga Politiska uppdrag

Utskriftsvänligt format
(Pop-up-fönster)